Backlink nedir, Nasıl Yapılır

Backlink nedir, Nasıl Yapılır

Yazar: Altay Olcay 0 206

Merhaba arkadaşlar.

Bir önceki Seo Nedir? Nasıl yapılır? isimli makalemde size seo ile biraz giriş yapmak istemiştim. Bir tane mail aldım. Bu mail beni çok mutlu etti. Öncelikle mail yazan arkadaşa çok teşekkür ederim. Mailin bir içeriğini size yazmak isterim.

"abi bir makale yazmışsın hiç bir şey anlatmamışsın. sırf kendini övmüşsün. kendi kendine link vermişsin" diye yazmış.

arkadaşın ismini vermek isterdim ama izin almadığım için veremiyorum. Şimdi gelelim neden teşekkür ettiğime.

Arkadaşın dediği çok doğru. Makaledeki linklere bakarsanız ya kendi siteme link verdim veya büyük firmaların linkleri mevcut. Artık isterseniz ufaktan yazımın konusuna başlıyabiliriz.

Piyasada Seo Danışmanları için makaleler yayınlanmakta. Bu makaleler genelde başlangıç düzeyi ve orta seviye olmakta. Bugünkü konumuz orta seviye bir seo işlemidir. 

BackLink Nedir?

İngilizce olan kelime backlink 'in Türkçe karşılığı tahmin edebileceğiniz gibi Geri Dönüş Linkleridir. Yani Bir web sitenin herhangi bir yerine link verilmesi durumu backlink olarak adlandırılır.

Örnek ile açıklandırılması gerekirse;

sizin web sitenizin link adresi http://www.altayolcay.com.tr olduğunu düşünelim. Teori örneğimizde site içi backlink verildiğini planladım. Tasarımcıların ve yazılımcıların Footer dediği, sitenin en alt kısmında bulunan alana Web Site Software & Desinger Altay Olcay diye bir yazı yazdık. Bu yazıya verilen, tıklanınca gitmesini istenilen http://www.altayolcay.com.tr internet adresi backlink olarak görülür.


Bu konu site içi Backlink ve site dışı Backlink olarak ikiye ayrılır. Daha detaylı Backlink anlatımı için bir sonraki konumuz site içi Backlink isimli makalemde görüşmek dileğiyle.

Esenlikle kalın...

YORUM YAP

Yorumlar (0)